F.A.Q.

Mnoho záujemcov o inteligentný dom Domintell nám kladie podobné otázky týkajúce sa fungovania systému, alebo možných komplikácií... Toto sú najčastejšie z nich:


V prípade, že nemáte záložný zdroj tak rovnako ako v klasike nebude fungovať pri výpadku nič. Väčšina IQ domov však záložný zdroj má. V Domintell programe sa dá veľmi jednoducho nastaviť, ktoré zariadenia podľa Vášho výberu majú byť funkčné a napájané zo záložného zdroja energie a taktiež programátor nastaví v akom režime má systém pracovať po obnovení dodávky elektrickej energie.
Áno pravdaže. Systém Domintell je stále možné meniť, rozšíriť či preprogramovať. Napríklad ak sa rozhodnete Váš dom zväčšiť, alebo pristaviť ďalšie podlažia kancelárií, všetko čo potrebujete je inštalovať v týchto nových priestoroch kabeláž. Takto doplnená inštalácia sa jednoducho pripojí k jestvujúcej a doprogramujeme Vám doplnené moduly.
Áno. Konfiguračný softvér (aj v slovenčine), ktorý sa používa na programovanie systému Domintell, sa dá ľahko naučiť a veľmi sa podobá na "premiestňovanie" súborov v systéme Windows - jednoducho chytiť, potiahnuť, pustiť a otvorí sa okno s nastaveniami. Je tu tiež možnosť meniť nastavenia a program na diaľku prostredníctvom komunikačného modulu. Jednoduché zmeny (napr. automatických časovaných funkcií, svetelných scén či vykurovacích režimov) možno vykonať aj cez dotykovú obrazovku.
"Inteligencia" alarmov je neporovnateľná so skutočným inteligentným systémom. Niektoré alarmy umožňujú jednoduché ovládanie osvetlenia či roliet napr. otvoriť/zatvoriť na diaľku, ale ... ... nedokážu vytvárať svetelné scény, ovládať LED RGB, otvárať žalúzie po skupinách či na svitaní, vytvárať režimy na každý deň v týždni, na súmraku zopnúť orientačné svetlá, priradzovať funkcie tlačidlám a kedykoľvek v budúcnosti to zmeniť a pod. Nedokážu ovládať vykurovanie/chladenie, vytvárať rôzne režimy pre každú izbu a každý deň zvlásť, prepojiť ich so žalúziami, či prepnúť dom do úsporného režimu pri odchode z domu. Vytvárať rôzne podmienky, za ktorých sa má tá ktorá udalosť udiať - toto alarmy nedokážu. A už vôbec nie prispôsobovať sa aktuálnemu dianiu v dome...
Systém Domintell predstavuje v súčasnosti 6 % - 10 % z celkovej ceny domu. Aj najlacnejšie auto stojí viac a nebude Vám slúžiť 15 rokov!!! Pri porovnávaní IQ inštalácie oproti klasickej je potrebné, aby ste ku porovnávanej cene "za klasiku" prirátali aj ceny za regulácie všetkých zariadení, ktoré budete chcieť ovládať v dome (žalúzií, vykurovania, chladenia, rekuperácie, zavlažovania a pod.). Ceny za jednotlivé regulácie technológií vám v prípade inteligentného systému odpadnú, nakoľko budú riadené Domintellom.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Ak máte otázky, na ktoré sme Vám neodpovedali, alebo máte ešte iné otázky ohľadom inteligentného domu Domintell, neváhajte a oslovte nás. Radi Vám v krátkom čase odpovieme.

OPÝTAŤ SA OTÁZKU

DOMINTELL s.r.o.

Výhradný dovozca belgického systému Domintell na Slovensku. Viac než 10-ročné skúsenosti s inštaláciami inteligentných domov po celom Slovensku, od malých účelných inštalácií až po veľké komfortné vily.

Návrhy, projekty, realizácie, programovanie, oživenie, servis. Prevádzkovateľ e-shopu s hotovými riešeniami pre inteligentné inštalácie IQshop.sk.

Kontaktné údaje

Mobil: 0905 268 803
Email: domintell@domintell.sk
Web stránka: www.domintell.sk

DOMINTELL s.r.o.,
Vydumanec 17411/56 A,
080 01 Prešov,
Slovensko