Mgr. Červeňáková Jaroslava
Programovanie, Realizácie, Rozvádzače
Komentár
IQ rozvádzač Domintell foto

Dnešný investor pri stavbe svojho domu zvažuje mnohé moderné technológie, ktoré mu majú priniesť úspory i vyšší štandard bývania. Čoraz viac stavebníkov uprednostňuje pred „zastaralou klasikou“ modernú elektroinštaláciu – tzv. inteligentný systém. Niekedy však misku váh rozhodovania preklopí fakt, že investorom vybraná montážna firma zatiaľ nepracovala s inteligentným systémom a netrúfa si na takú realizáciu. Preto ako jediní prinášame na trh novinku – IQ rozvádzače Domintell. Ide o jednoduché, rýchle, pohodlné a inteligentné riešenie vhodné pre každého.

Inteligentné rozvádzače DOMINTELL sú hotové rozvádzače so zapojenými komponentmi inteligentného systému a s kompletnou elektrovýzbrojou – stačí ich už iba pripojiť ku rozvodom. Pripraviť kabeláž rozvodov pre inteligentný systém zvládne každý elektrikár, ako i zapojenie dodaného DOMINTELL IQ rozvádzača. Súčasťou dodávky je totiž aj CD s projektom rozvádzača, návodmi na kabeláž a inštaláciu, inštruktážne videá, film o systéme a katalóg DOMINTELL modulov. Samozrejmosťou je aj technická podpora realizátorovi.

Dodaný inteligentný systém DOMINTELL je predprogramovaný a po mesiaci reálneho užívania je ho možné doprogramovať podľa potrieb zákazníka. Keďže program je v cene riadiacej jednotky, počítačovo zdatnejší užívatelia si môžu úpravy realizovať sami. Základné zostavy rozvádzačov DOMINTELL umožňujú ovládať celý dom – osvetlenie, vykurovanie, spotrebiče, zásuvky, brány či žalúzie. Rôzne svetelné scény navodia večer príjemnú atmosféru, svetlo v záhrade sa automaticky rozsvieti pri súmraku a zhasne na svitaní, ráno vás zobudia slnečné lúče cez odklopené žalúzie a vstupnú bránu otvoríte návšteve aj z obývačky. Pri odchode z domu prejde vykurovanie do úsporného režimu a po práci vás bude čakať príjemne vyhriaty dom. To všetko možno ovládať aj na diaľku, kdekoľvek sa nachádzate.

Zostava hotového IQ rozvádzača bola navrhnutá na základe najpoužívanejších modulov DOMINTELL systému a funkcií IQ domu. Základnú zostavu IQ rozvádzača je možné ďalej dopĺňať o ďalšie moduly a funkcie podľa špecifických potrieb zákazníka ako je napr. stmievanie svetiel a LED pásov, zavlažovanie, multimédiá či bazénová technika. Rozvádzač umožňuje prepojenie s alarmom, alebo použitie tzv. „odchodového tlačidla“. Použitie digitálnych vstupov dáva investorovi priestor na výber ľubovoľných mechanických tlačidiel, určených na ovládanie domu, zladených s dizajnom interiéru. Na výber sú aj doplnkové služby ako napríklad oživenie a spustenie systému, ktoré zaručia kontrolu správnosti zapojenia a fungovania systému.

A čo cena? Ak si investor vyberie klasický rozvádzač (v rozsahu ovládania IQ rozvádzača), zaplatí približne 1.700,- Eur bez DPH. K nemu bude môcť pripojiť zastaralú inštaláciu, rovnakú ako sa používala za čias Edisona. Naproti tomu IQ rozvádzač DOMINTELL v cene 2 742,13Eur bez DPH je plne vyzbrojený a prinesie užívateľom úspory, bezpečnú inštaláciu a komfort ovládania 21. storočia.

DOMINTELL s.r.o.

Výhradný dovozca belgického systému Domintell na Slovensku. Viac než 10-ročné skúsenosti s inštaláciami inteligentných domov po celom Slovensku, od malých účelných inštalácií až po veľké komfortné vily.

Návrhy, projekty, realizácie, programovanie, oživenie, servis. Prevádzkovateľ e-shopu s hotovými riešeniami pre inteligentné inštalácie IQshop.sk.

Kontaktné údaje

Mobil: 0905 268 803
Email: domintell@domintell.sk
Web stránka: www.domintell.sk

DOMINTELL s.r.o.,
Vydumanec 17411/56 A,
080 01 Prešov,
Slovensko